Zlatnictví.org

Růženín – jak nás ovlivňuje kámen srdce a lásky

Rate this post

ruzeninRůženín je odrůda křemene, což je nejrozšířenější minerál na světě. Růženín, jak již napovídá název je lehce růžový, průhledný až průsvitný. Zamilovanou růžovou barvu růženínu způsobují příměsi manganu, železa nebo titanu v jinak čirém až bílém křemenu. Růženín a další křemeny byly již od pradávna využívány na šperky, ovšem vzhledem k tomu, že růženíny obsahují velké množství nečistot a lomů, se v dnešních dobách od broušení růženínů na šperky upouští. Jemná růžová barva tohoto drahého kamene vynikne více na větších řezbách srdcí a podobných tvarech než na drobných broušených kamíncích.

Podle čínské filozofie má růženín hluboce zakořeněnou jemnou jinovou (ženskou) energii. Snad právě proto je mezi ženami jedním z nejoblíbenějších polodrahokamů. Kromě svého romantického starorůžová vzhledu nese i přívlastek „kámen srdce a lásky“. Co to však znamená? Pokud se vám při pohledu na růženín vynoří v mysli slova jemnost a něžnost, intuice vás neklame. Oba tyto pojmy jsou spojeny s láskou a jejím hlubokým vnitřním prožíváním. A přesně takový odkaz nese i samotný růženín.

Léčivé účinky růženínu
Jako kámen srdce a lásky, harmonizuje růženín právě srdeční čakru, svou nositelku tak zbavuje všech problémů, které vznikly jejím narušením. Po fyzické stránce se účinek růženínu projeví tak, že z těla odvede přebytečnou vodu a toxiny. Po duchovní stránce pomáhá řešit naše problémy v mezilidských vztazích a přitahuje partnerskou lásku.
Růženín: má pozitivní účinek u chorob ledvin, srdce, jater, plic a genitálií, též u důležitých center vegetativního nervového systému. Léčí infekce močové trubice. Má výborný vliv na poruchy plodnosti mužů. Odvádí z těla škodlivé látky a přebytečné tekutiny. Je velmi vhodný pro děti. Odstraňuje apatii, uklidňuje a posiluje srdeční činnost. Pomáhá při dlouhodobých nemocích, psychosomatických poruchách a střevních chorobách. Hojí popáleniny, puchýře a vyhlazuje pleť.

Jak používat růženín

Ideální je nosit kámen růženínu v blízkosti srdce nebo míst, kde pulzuje krev. Nejlepším způsobem jak využít účinky růženínu je proto jeho nošení ve formě šperku. Ženy mají v tomto ohledu výhodu, mohou si vybrat jakýkoliv šperk, jestli to už budou náušnice, náhrdelník, prsten a náramek, nebo dokonce kompletní sada ruženínových šperků.

Růženín se energeticky čistí pod proudem čisté vody. Následně se dobíjí při měsíčním světle. Pozor, růženín raději nevystavujte prudkému slunečnímu záření, způsobuje jeho vyblednutí.

Technický popis růženínu

Silikát, průsvitná až Růženín, stříbro – kyvadloprůhledná růžově zbarvená odrůda křemene, obvykle netvoří krystaly (pokud ano, tak jejich délka nepřesahuje 1cm), výskyt v podobě masivních agregátů. Růžové zbarvení dotváří stopy titanu a mléčný vzhled jehličkovité inkluze rutilu. Stupeň tvrdosti 7.

Náhradelníky a další produkty z růženínu

Naleziště růženínu

Zejména Jižní Afrika, Brazílie, USA, Indie.
Růženín se vyskytuje v pegmatitech. Nejlepší materiál je z Madagaskaru, větší množství však produkuje Brazílie. Další naleziště jsou ve Skotsku, zemích bývalého Sovětského svazu, Coloradu (USA) a Španělsku.

VIDEO: Jak vypadá růženín?

Zdroj obrázku: SXC.hu