Domů Šperky Trocha duševna – Jak čistit a nečistit drahé kameny

Trocha duševna – Jak čistit a nečistit drahé kameny

1863
1
Sdílejte
Rate this post

jak-cisitExistuje mnoho způsobů jak pečovat o vzácné kameny a polodrahokamy, abychom s nimi mohli dlouho pracovat a mít z nich stejnou radost jako při koupi či obdarovaní. V následujících řádcích se zaměříme na způsoby jejich čištění, řekneme si jakému čištění se vyhnout, ale i o nejlepších způsobech očisty vašich krásných šperků z kamínků. Jak tedy vzácné kameny čistit tak, aby neztratily svoji, pro Vás tak důležitou, magickou energii? Pozorně si přečtěte článek, abyste neumyli z kamene i jeho magickou moc, která Vám pomáhá.

Začněme tím horším – jak drahé kameny nečistit

NE: Ultrazvukové čištění – jakkoli odborně a profesionálně to zní, vašim kamenným přátelům ultrazvuk ani trochu nepomůže. Pro „svébytný život“ vašich kamínků je to drahá a nivočivá volba, která je zbaví doslova jakékoliv energie. Buďte ke svým kamínkem přátelštější a zvolte některý typ očisty v přírodě.

banner-colored-stones-600x315.png

NE: Když o svém kamínku nic nevíme – nejlepší, co můžete po koupi či přijetí šperku s kamenem udělat je otevřít knihu nebo vyhledat na internetu jeho původ. Hráli jste se v dětství s formičkami na pískovišti? Pak určitě víte, že písek se rozpouští a nedrží pohromadě ve vodě. Proto i na vaše šperky s pískovcem bude voda působit destruktivně. A co sůl a slaná voda? Mořské perly vznikaly pod mořskou hladinou a opál je v podstatě zkamenělý gel či voda. Občas se potřebují do sytosti „napít“ vody, tak jim tu chvíli na radost dopřejte. Vždy si při novém šperku a kameni proklikejte náš blog, informace ke kameni nebo alespoň Wikipedii. Budete mít jistotu jako svému kamínku pomůžete a jak ne.

A teď to lepší … nebo nejlepší způsoby čištění kamenů

Věříme, že jste si vyhledali základní informace o vašich špercích s kameny a pochopili jste jako je raději nečistit. V krátkosti vám nyní shrneme jak tedy kameny čistit a stáhnout z nich nepotřebnou a negativní energii. Všechny způsoby jsou zcela zdarma, velmi příjemné a opravdu jednoduché:

ANO: Pod proudem čisté vody – nezáleží zda v umyvadle nebo v lesním potůčku (ale ten je mnohem hezčí!). Stačí 5 minut nechat na kamínek téct proud vody.

ANO: Během bouřky – jeden z nejlepších způsobů jak zároveň vybít i nabít kamínek (samozřejmě pokud není zrovna citlivý na kontakt s vodou). Déšť kamínek očistí, zatímco energetický výboj ve vzduchu jej přímo opět nabije čisťoučká energií.

ANO: Zakopat na 1 den do země: vraťte ho Zemi a požádejte o očištění a obnovu energie tohoto zemského daru. Kámen můžete zakopat přímo do hlíny, ale klidně i v sáčku z přírodní (!) Tkaniny (aby k němu energie přírodu dokázala proniknout).

Zdroj obrázku: SXC.hu

Sdílejte
Předchozí článekDiamant
Další článekLuxusní šperk je investice

1 komentář

Comments are closed.