Zlatnictví.org

Co vše můžete léčit léčivými kameny?

Rate this post

drahe-kamenyAlergie – nejlepším prostředkem při prevenci či potlačení alergií je jantar. Pomáhají i akvamarín, aventurín a mahagonový obsidián. Pro uklidnění záchvatů jsou vhodné jantar, křišťál, zelený fluorit nebo tyrkys.

Střeva – při bolestech střev pomáhá omílání v ruce tromlovaných růženínu nebo karneolu. Je také vhodné položit na oblast střev (na třetí čakru) amazonit, citrín, žlutý topaz, žlutý jaspis, malachit, tyrkys, křišťál. Pro posílení činnosti střev se doporučuje nosit červený turmalín, granát, rubín, červený jaspis nebo smaragd.

Deprese – k potlačení deprese je velmi vhodný zelený turmalín, lazurit, topaz, onyx, malachit, záhněda nebo tyrkys. Pomáhá i amazonit přiložen na srdeční čakru. Chuť do života dodají tygří oko, citrín, ohnivý opál. Uklidnění přináší ametyst, akvamarín, růženín, onyx nebo aventurín.

Dýchání – prohloubit dýchání se dá nošením jantarového náhrdelník , ale i náhrdelníku z tygřího oka nebo sokolího oka. Nepravidelné dýchání a problémy při dýchání se upravují pomocí akvamarínu, ametystu, fluoritu, chalcedónu, jantaru, jadeitu, karneolu, malachitu, růženínu nebo tyrkysu. Astmatické záchvaty zmírňují akvamarín a malachit.

Energie (nedostatek) – potřebnou energii dodá hlavně nošení červeného jaspisu. Nápomocné jsou i granát, hematit, jantar, tygří oko.

Bolesti hlavy – bolestem hlavy zabraňuje jantarový nebo perlový náhrdelník. Pokud se dostaví bolesti, je dobré třít spánky jantarem nebo smaragdem. Pomáhá také v dlani intenzivně převalovat ametyst, amazonit, hematit, křišťál, tygří oko nebo růženín.

Horečka – horečku snižuje křišťál, měsíční kámen a modrý chalcedon (účinně působí především v oblasti čtvrté srdeční čakry a šesté čakry – třetího oka).

Imunita – pro posílení imunity je vhodné dlouhodobě nosit náhrdelník z labradoritu. Rodinnou predispozici k rakovině potlačuje lazurit. K posílení imunity pomáhají i zelený turmalín a rubín.

Klouby – nejmocnějším pomocníkem při bolestech kloubů a snížené ohebnosti je jantar přiložen přímo na bolestivé místo. Pomáhá i nošení azuritu, granátu, jadeitu, safiru a topazu.

Kosti – růst kostí podporuje chryzokol. K stabilizaci kostí se používají kameny obsahující vápník nebo fluor – např. korál, fluorit, labradorit. Pomoci mohou i avanturín, azurit, granát, jadeit, jantar, kalcit či perly.

Krevní oběh – vysoký krevní tlak snižuje amazonit, safír, smaragd, lazurit, jadeit, sodalit. Nízký krevní tlak zvyšuje červený jaspis, granát, karneol, býčí oko, červený turmalín. Stabilizaci krevního tlaku můžeme dosáhnout pomocí ametystu, fluoritu, hematitu, obsidiánu, onyxu nebo zeleného turmalínu. K lepšímu prokrvení pomáhá karneol, onyx a vločkový obsidián.

Krk – bolesti v krku zmírňuje nošení náhrdelníku z jantaru, tyrkysu, lapis lazuli a modrého chalcedónu. Začínající nachlazení potisků akvamarín, sodalit, fluorit, tygří oko, modrý turmalín. Kámen musí být v bezprostředním styku s pokožkou. Před chřipkou chrání malachit a obsidián snehovločkový.

Zkuste knihy o léčivých kamenech

Léčivé kameny (Sigrid E. Günterová) lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Křeče a křečové žíly – křečové záchvaty uklidňuje omílání v ruce zoisitu, amazonitu, hematitu, chalcedónu, křišťálu, lapis lazuli a malachitu. Sklon ke křečovým žilám snižuje jantar, červený korál, hematit a chalcedon.

Ledviny – nejúčinnějším prostředkem při problémech s ledvinami je nošení jadeitu nebo pití elixíru z jadeitu. Činnost ledvin posiluje achát, citrín, hematit, jantar, jaspis, kalcit, křišťál, malachit, onyx, růženín, tyrkys, smaragd a záhněda. Při urologických problémech se doporučuje nošení diamantu, heliotropu nebo hematitu.

Menstruace – menstruační bolesti uvolňují a menstruaci usnadňují křišťál a měsíční kámen.

Migréna – proti vzniku migrény se osvědčil jantar. Pomáhá i nošení křišťálu, amazonitu, ametystu či zeleného fluoritu. Pokud již migréna vznikla, je doporučeno třít spánky tygřím okem, býčím okem nebo fialovým fluoritem.

Nadváha – ke snížení nadváhy je vhodné nosit ametyst, červený jaspis, křišťál, lazurit, malachit, rubín nebo topaz. Velmi účinné jsou elixíry z hnědého jaspisu nebo křišťálu ( elixír se každodenně vystavuje slunečnímu záření a na noc se uloží do půllitrového sklenice vody, ráno se pije nalačno).

Neklid – k uklidnění pomáhá pravidelné nošení amazonitu, ametystu, akvamarínu, křišťálu, smaragdu, zeleného turmalínu a vltavínu. Vhodné je také Poklad na třetí čakru pyrit. Uklidňující účinek má také achát, azurit, citrín, chalcedon, labradorit, sokolí oko a obsidián snehovločkový.

Nervy – nervozitu snižuje citrín, pyrit, safír, sodalit, topaz, achát. Při zánětech nervů pomáhá nošení náhrdelníku z jantaru a turmalínu. Ke snížení nervového napětí přispívají akvamarín, amazonit, ametyst, aventurín, jaspis, křišťál, lazurit, malachit, růženín, safír, smaragd.

Nohy – při únavě nohou pomáhá nošení hematitu, chalcedónu a jantaru, nejlépe jako náhrdelníku. Při únavě nohou je dobré v ruce omílat kamínky ametyst, jadeit nebo křišťál.

Oči – nejmocnějším prostředkem při problémech očí je smaragd položený alespoň na půl hodiny na oční víčka. Také je doporučeno mýt oči elixírem připraveným ze smaragdu. Úlevu může přinést i křišťál položený na víčka. Pro trvalejší ochranu se zvykne přilepit kousek smaragdu na okraj brýlí. Pomáhá také nošení achát, akvamarínu, ametystu, hematitu, křišťálu, lapis lazuli, malachitu, sokolího a tygřího oka, rubínu, turmalínu, tyrkysu.

Slabost – k překonání slabosti a pasivity pomáhá achát, ametyst, citrín, jantar, karneol, křišťál. Opětovné získání duševní rovnováhy se dá docílit pomocí chalcedónu, jadeitu, sokolího oka, onyxu nebo záhnědy.

Paměť – při oslabování paměti je vhodné nosit granátový šperk. K okamžitému povzbuzení paměti slouží křišťál, sokolí oko, onyx, záhněda nebo jantar, které se pokládají na šestou nebo sedmou čakru.

Pokožka – onemocnění pokožky zmírňuje přímý styk s achátem, aventurín nebo diamantem. Vhodné je také těmito kameny zlehka přejíždět po bolestivém místě nebo jejich potírat elixírem z těchto kamenů. Pomáhá i dlouhodobé nošení jantaru, křišťálu, lapis lazuli, onyxu, růženínu či safir. Na vyrážky jsou obzvláště účinné achát a amazonit.

Rány – krvácení snižují dlouhé náhrdelníky z hematitu, jadeitu, křišťálu nebo topazu. Před zraněním chrání, citlivost ran snižují a hojení ran podporují achát, diamant, červený jaspis, karneol, červený korál, obsidián, rubín, topaz a záhněda.

Revmatismus – revmatické problémy zmírňuje nošení šperku z jantaru nebo tyrkysu a jejich pokládání na bolavé místo. Účinnou pomoc přináší také pokládání teplého labradoritu na postižené místo. Při bolestech zad pomáhají avanturín, křišťál, jantar, achát.

Sexuální problémy – sexuálnímu selhání zabrání diamant, granát a hlavně rubín. Ke zvýšení sexuální aktivity se pokládají na první čakru červený jaspis, červený opál, rodonit, červený korál. Harmonizaci sexu dosáhneme pomocí achátu, jadeitu, karneolu, malachitu, růženínu, obsidiánu, topazu, záhnědy a zoisitu. Plodnost zvyšují korál, malachit a měsíční kámen. Problémy v přechodu zmírňuje chalcedon.

Spánek (poruchy) – nejjednodušší je položit na noční stolek nebo vedle postele větší přírodní růženín. Také pomáhá položit pod polštář tromlovaných ametyst, chalcedon, růženín nebo hematit. Pomáhá i Achátový plát. Příjemné sny dokáží přinést akvamarín, amazonit, aventurín, malachit nebo smaragd. Nepříjemné sny zahání diamant.

Srdce – při začínajících bolestech pomáhá heliotrop a malachit. K prevenci infarktu je vhodné nosit turmalínový náhrdelník nebo si dávat na noc růženín pod polštář. Poruchy srdečního rytmu snižují jadeit a opál. K celkovému posílení srdeční činnosti se používá amazonit, avanturín, granát, chalcedon (růžový), jantar, korál, malachit, smaragd.

Stres – proti stresu pomáhá nošení náhrdelníku nebo náramku z avanturínu, případně přívěsku z malachitu, rubínu, turmalínu či tyrkysu. Při akutní úzkosti nebo stresu pomáhá omílání kamínků achátu, ametystu, jantaru, pyritu nebo růženínu. Nejmocnějším prostředkem proti stresu je diamantový šperk.

Těhotenství – těhotenské problémy snižuje trvalé nošení karneolu, korálu, křišťálu nebo malachitu. Pro zmírnění nevolnosti je vhodné omílání nebo přikládání achátu, amazonitu, jadeitu, lapis lazuli.

Trávení – bolesti v trávicích orgánech snižuje položení achátu, žlutého jaspisu, jantaru, karneolu nebo záhnědy na pupeční oblast. Při chronických zažívacích potížích je vhodné nosit přívěsek z achátu, ametystu, citrínu, jadeitu, korálu, tygřího oka, sodalitu, topazu, turmalínu zda tyrkysu nebo nosit takový kamínek ve váčku. Mocným tlumičem problémů trávení je smaragd. Očistný účinek mají jadeit, hematit, malachit a červený jaspis.

Vyprazdňování – při zácpě pomáhá pití elixíru z jaspisu nebo křišťálu nebo položení karneolu na spodní část břicha. Průjmu zabraňuje křišťál. Vyprazdňování obecně upravuje nošení akvamarínu, amazonitu, diamantu, fluoritu, hematitu, jadeitu, jantaru, korálu, růženínu, tyrkysu.

Zuby – záněty dásní se dají zmírnit elixírem z jantaru. Jantar je však třeba znovu nabít na slunci. Pomáhá i elixír z achátu. Zvýšení odolnosti zubů se dá docílit trvalým nošením achátu, fluoritu, kalcitu, korálu, karneolu, labradoritu nebo perly. Bolesti zubů se dají krátkodobě zmírnit ametystem. Prořezávání zubů podporují bílý korál a malachit.

Záření – proti elektromagnetickému záření (např. z počítače , mobilu , TV obrazovek , … ) i proti slunečnímu záření pomáhají achát, azurit, jadeit, křišťál, lazurit, růženín a záhněda. Kámen by měl být umístěn blízko zdroje záření, které má být zneškodněno. Používání proti geopatogenním zónám je sporné.

Žlučník – žlučníkové záchvaty uklidňují jadeit, červený jaspis a růženín. Činnost žlučníku podporují amazonit, žlutý jaspis, křišťál, malachit, smaragd, tyrkys, žlutý topaz.

Zdroj obrázku: SXC.hu